loader
Denizli’de üretici pazarları kurulması için bir engel mi var? | Delikli Çınar

Denizli’de üretici pazarları kurulması için bir engel mi var?


İzmir Büyükşehir Belediyesi üretici pazarlarını büyük destek veriyor. Önce Kadifekale’de son olarak da Kültürpark’ta üretici pazarı açıldı.

Manisa Salihli’de bir üretici pazarı açıldı yine Belediyenin desteğiyle...

Geçtiğimiz hafta Mersin Mezitli Belediyesi’nin üretici kadınlar için başlattığı Kadın Üretici Pazarı projesi uluslararası alanda bir ödül kazandı. Belediye Başkanı Neşet Tarhan, bu projeyle alkışı hak ediyor. Başka üretici pazarları da var ülkemizin farklı yerlerinde elbette…

Bu son haberi de okuyunca aklıma mimar ve aynı zamanda araştırmacı yazar Hüsamettin Ataman geldi. Hüsamettin Bey, kendi bahçesinde yetiştirdiği ürünleri Denizli’nin farklı pazarlarında satarak ‘üretici pazarları’ kurulması konusunda farkındalık yaratmaya çalıştı. Üretici pazarları kurulması için hem Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hem Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile görüşmüştü. Siyasi parti temsilcileri ve stk’larla da görüştü bu konuyu ama ne yazık ki olumlu bir sonuç alamadı.

İnsan bu belediyelerin üretici pazarlarını görünce imreniyor tabi. Her şeyin doğalını bulduğunuz, aracıların olmadığı uygun fiyatlı ürünlerin yer aldığı pazara gitmeyi kim istemiz ki… Denizli toprakları açısından verimli, ilçelekinde farklı ürün yelpazesi sunarken bir üretici pazarının olmaması bir eksikliktir. Denizli’de de üretici pazarları olsun. Hem Denizlililer hem de üretici çiftçilerimiz kazansın. Üretici Pazarları kurulmaması için bir engel mi var? Neden gündeme alınmıyor?


Yorum Yap