loader
“Yaşam Sahnesi” kadınlar için sahnede | Delikli Çınar

“Yaşam Sahnesi” kadınlar için sahnede

Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği(GİKAD)’nin Yaşam Sahnesi projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. GİKAD Başkanı Ayşe Balkanay, kadınların yaşam sahnesinde yerlerini alması için çalıştıklarını söyledi.


“Yaşam Sahnesi” kadınlar için sahnede

GİKAD’ın Yaşam Sahnesi projesi ilk olarak çalışmalarına nisan ayında başladı, önümüzdeki yılın mart ayında sona erecek.  Pamukkale Rotary Kulübü ve Denizli Soroptimist Kulübü de projenin paydaşları olarak yer alıyor. Yaşam Sahnesi projesinin tanıtım toplantısına Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, GİKAD, Pamukkale Rotary Kulübü ve Denizli Soroptimist Kulübü yöneticileri ve üyeleri ile davetliler katıldı. Şebnem Dal Üzülmez, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum Desteği- II. Hibe programının desteğiyle hayata geçirilen Yaşam Sahnesi projesi hakkında bilgi verdi. GİKAD Başkanı Ayşe Balkanay, “Dernek olarak pek çok STK ile birlikteyiz, onların paydaşıyız. Yaşam Sahnesi projemizde ilk kez diğer STK’lar bizim projemizin paydaşı oldu. Projemiz kapsamında 3 eğitimimiz oldu, 6 eğitimimiz daha olacak. Kadınlarımızın kendilerini ifade etme biçimlerinin geliştirilerek hayata katılımlarını sağlamak istiyoruz. Kadının Yaşam Sahnesinde yerine alması için çalışıyoruz” diye konuştu.

Pamukkale Rotary Kulübü Başkanı Tolga Şener, 114 yıllık bir kulüp olarak bu projede yer almaktan mutlu olduklarını belirtti.

Denizli Soroptimist Kulübü Başkanı Nihal Güngör Kılıç, “Denizli’de kadınların yaşadığı olumsuzluklara tepki verelim, birlik olalım.  Bizim hedefimiz kadınların daha iyi koşullarda yaşaması. Kadınlara yönelik projelerimiz var. Bu projeye de kadınlarımız için destek verdik” diye konuştu.


Yorum Yap