loader
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Seminerine Davetlisiniz! | Delikli Çınar

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Seminerine Davetlisiniz!

Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği, Denizli’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Semineri düzenleyecek.


Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Seminerine Davetlisiniz!

Kadın İnsan Hakları Eşit Çözümler Derneği, Denizli Kadın Platformu, Ege Kadın Buluşması, TEV Denizli Şubesi ve Merkezefendi Belediyesi desteğiyle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Semineri düzenliyor. ‘İnsan, yurttaş, kadın ve erkek olarak eşitlik için dayanışmaya’ sloganıyla düzenlenen seminer, 23 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’te Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. 4 saat süren seminer sonunda katılımcılara sertifika ve ‘Haklarımız Var’ kitapçığı verilecek.

Denizli Kadın Platformu Dönem Sözcüsü ve Ege Kadın Buluşması Denizli Sekreteri Gülnur Oymak, Kadın İnsan Hakları Eşit Çözümler Derneği’nin bu semineri Türkiye’nin farklı yerlerinde düzenlediklerini belirterek, tüm Denizlilileri seminere davet etti.

Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği hakkında: Türkiye’de ve uluslararası düzeyde kadının insan haklarını, eşitliği ve ayrımcılığın ortadan kaldırılmasını savunan bağımsız bir kadın sivil toplum örgütüdür. 1993 yılında, Türkiye’de ve dünyada kadının insan haklarını geliştirmek amacı ile kurulmuştur. Seminerlere Belediyeler ile başlayan Dernek, bu kapsamda Çankaya, Kadıköy, Karabağlar belediyeleri gibi birçok belediyede doğrudan belediye çalışanlarına yönelik seminer çalışmaları gerçekleştirdi. Ek olarak çeşitli sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler ile de işbirlikleri yürüterek seminerlere devam ediyor. 25 yıllık bağımsız olarak kadınlar için mücadele eden dernek, özellikle Kadınlarla ilgili hakların geliştirilmesi ve kadınların hak bilincini desteklemek üzere çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı ile Türkiye genelinde 15 binden fazla kadına ulaştı.


Yorum Yap