loader
Kadın Platformu, Bahar Bayramını kutladı | Delikli Çınar

Kadın Platformu, Bahar Bayramını kutladı

Denizli Kadın Platformu üyeleri, 21 Mart Bahar Bayramı'nı Polisevi'nde düzenledikleri programla kutladı. Kadınlar tiyatro izleyrek, harmandalı, kerimoğlu oynayarak bahara 'merhaba' dedi.


Kadın Platformu, Bahar Bayramını kutladı

Denizli Kadın Platformu, paydaşı olan STK'larla birlikte Bahar Bayramını büyük bir coşkuyla kutladı. Polisevi'nde düzenlenen etkinliğe kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Denizlili Kadınlar, 'Kadın Bakanlığı' istiyor!

Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Gülnur Oymak yaptığı konuşmada kadın sorunlarının çözümü için Kadın Bakanlığı istediklerini söyledi. Oymak, "Biz kadınlar seçen olduğumuz gibi seçilen kadın da olmak istiyoruz. Biz kadınlar akşam evimize sağ salim dönmek için güvenli aydınlık yollar; çocuklarımıza sıcak, huzurlu, yuvada yaşatmak için eşit iş, eşit maaş; iş ve anneliği bir arada yürütmek, iş yerinde huzurlu çalışmak için kreş; daha birçok kadın sorununa el atıp çözüm ereten kadın bakanlığı; barış içinde, kardeşçe, birlikte, özgürce gezeceğimiz, öldürülmeden yaşayabileceğimiz, refah içinde geçinebildiğimiz, seçtiğimiz gibi seçilerek yönetebileceğimiz Kadın Dostu Şehirler istiyoruz" dedi. Gülnur Oymak, etkinliğin hazırlanmasında katkısı olan platform yürütme kurulu üyeleri Denizli Baro temsilcisi Bedia Karababa, DTO Girişimci Kadınlar temsilcisi Fikret Çınar, Kadın Hakları Koruma Derneği temsilcisi Şadiye Bakkaloğlu, Denizli İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği'nden Firuzan Bayrakçı'ya da teşekkür etti.

'Büyük Çocuklarımız' isimli, köy enstitüsü mezunu olan ancak alzheimer hastalığına yakalanan büyükannelerin, torunlarının evlilik hikayesini anlatan, Makbule Özeren'in yazdığı tiyatro oyunu kadınlar tarafından sahnelendi. Büyük Çocuklarımız tiyatrosunun sanat yönetmenliğini Murat Cem Yılmaz yaparken, Seçil Tok, Nezahat Tekin, Huriye Çıvgın, Zeynep Aslan, Ayşe Türk, Makbule Özeren oynadı.

Gülnur Oymak, Ben Anayım Anadolu şiirini okudu. 21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü nedeniyle Hakan Çakmak da bir şiir okudu.

Cumhuriyet Kadınları Halk oyunları ekibi ve TEV Gönüllü Annelerinin birlikte hazırladığı kına gecesi gösterisi yapıldı.

Bugünün etkinliklerinde yer alan kişilere Başkan Gülnur Oymak, teşekkür belgesi takdim etti.

Kadınlar baharın gelişini hep birlikte harmandalı oynayarak, eğlenerek kutladı.

 

 

 


Yorum Yap