loader
Denizli'de Otizm Dostu ilk ilçe Bozkurt Belediyesi oldu | Delikli Çınar

Denizli'de Otizm Dostu ilk ilçe Bozkurt Belediyesi oldu

Denizli Kadın Platformu toplantısında Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Kadın Dostu Belediye ve Otizm Dostu Kentler bildirilerini imzaladı. Başkan Çelik, Denizli'de Türkiye Otizm Meclisi'nin Otizm Dostu Kentler bildirisini ilk imzalayan belediye başkanı oldu.


Denizli'de Otizm Dostu ilk ilçe Bozkurt Belediyesi oldu

Denizli Kadın Platformu, TMMOB'da Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Platform Yürütme Kurulu, üyeler, yerel seçimleri kazanan belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Platform Dönem Sözcüsü Gülnur Oymak konuşma yaptı. Oymak konuşmasında yerel seçimde kadın adaylara fazla yer verilmediğini ya da seçilme imkanı olmayan sıralardan aday gösterildiğini belirterek, "Yerel seçimler sonucunda sadece 4 ilin belediye başkanı kadın oldu, ilçelerde ise 39 kadın belediye başkanı seçildi. Denizlimiz de ise 20 belediye başkanından sadece Merkezefendi ve Bozkurt belediye başkanları kadın oldu. Merkezefendi Belediye Başkanı seçilen Şeniz Doğan'ı ve Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik'i tebrik ediyorum" dedi.

Toplantıda 31 Mart yerel seçimlerinde seçilen belediye başkanlarına, meclis üyelerine ve kadın muhtarlara teşekkür belgesi verildi.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Platformun hazırladığı Kadın Dostu Belediye bildirisi ile Türkiye Otizm Meclisi'nin Otizm Dostu Kentler bildirisini imzaladı. Otizm Dostu Kentler bildirisini Denizli'de ilk imzalayan belediye başkanı Birsen Çelik oldu.

Toplantıda konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, kadın belediye başkanlarının yükünün daha ağır olduğunun altını çizerek, "Seçilen kadın belediye başkanlarına çok büyük sorumluluk düşüyor. Hem ailenizden, eşinizden, çocuklarınıza karşı sorumlusunuz, hem de seçildiğiniz ilçeden sorumlusunuz. Bakış açısı olarak erkek olan belediye başkanı başarısız olduğunda, Ahmet, Mehmet başarısız oldu şeklinde ifade ediliyor. Ama başkan kadın olduğunda ne yazık ki, kadın olduğu için yapamadı söylemi kullanılıyor. Ben diğer ilçe belediye başkanı arkadaşlarımdan 10 kat daha fazla çalışıyorum. Kadın olarak başarılı olmalıyız. Seçilen kadınlar yeni seçilecek olan kadınların önünü açacaktır" diye konuştu.


Yorum Yap